29
Kwi

Artyści wiecznie żywi

Często mówi się o artystach, że swoją twórczością zapewnili sobie nieśmiertelność. W dzisiejszych czasach możemy nie tylko słuchać muzyki stworzonej przez ludzi zmarłych dekady temu oraz oglądać archiwalne filmy im poświęcone, ale również oglądać ich na scenie. To nie żart – współczesna technologia pozwala na tworzenie hologramów, które są bardzo podobne do oryginałów.

Oczywiście, stworzenie takiej wizualizacji na chwilę obecną jest dość kosztowne. W Internecie bez problemów jednak znajdziemy filmiki, na których hologramy kultowych artystów tańczą i śpiewają. W przyszłości technologia ta zapewne będzie nadal rozwijana i może nawet kiedyś nie będziemy potrafili dostrzec różnicy pomiędzy hologramem a oryginałem.

Możliwe też będzie, a właściwie już jest, występowanie na jednej scenie postaci z różnych epok. Kurt Cobain będzie mógł na przykład zagrać wspólny koncert z Fryderykiem Chopinem. Trzeba przyznać, że tego typu motywy mogą czasami budzić przerażenie, chociaż oczywiście są jednocześnie dowodem ludzkiego geniuszu.

przekształcenie spółki cywilnej www.zasilsie.pl