5
paź

Dobry adwokat

Żadna sprawa sądowa nie należy do spraw łatwych. W szczególności, gdy na temat spojrzymy oczami powoda lub pozwanego. Dla adwokatów są sprawy łatwe i trudne.

Sprawy wygrane i te z góry przegrane. Jeśli zamierzamy podjąć walkę z nieuczciwym kontrahentem, z żoną lub mężem, z bankiem, czy firmą ubezpieczeniową, powinniśmy dokładnie zastanowić się nad tym, z usług jakiego adwokata skorzystamy. Bo to, że wynajmiemy pełnomocnika jest rzeczą oczywistą.

Jeśli mamy szansę wygranej i wiemy o co walczymy, powinniśmy zatrudnić najlepszego specjalistę, który pomoże nam osiągnąć cel.

Czym charakteryzuje się dobry adwokat?

Wydawać by się mogło, że dobry adwokat jest alfą i omegą w dziedzinie prawa. Nic bardziej mylnego.

Dobry adwokat jest prawnikiem wyspecjalizowanym zaledwie w kilku dziedzinach. To osoba, która nieustannie się doszkala w intersującym ją temacie. Nie każdy adwokat broniący swoich klientów w sprawach karnych i karno-skarbowych, będzie idealnym pełnomocnikiem w sprawach rodzinnych i odwrotnie.

Najważniejsze jest jednak to, aby dobry adwokat znał swoje możliwości i nie podejmował się tematów, które są mu dalekie. Nie ma większego znaczenia fakt, że polecony adwokat wygrał setki spraw karnych, jeśli nam zależy na reprezentacji przed sądem rodzinnym. W takiej sytuacji powinniśmy udać się do prawnika, który jest specjalistą w zakresie prawa rodzinnego.

Jako, że prawo o adwokaturze zabrania reklamowania usług prawniczych, w prasie drukowanej i elektronicznej nie odnajdziemy reklam prawników. Warto jednak uświadomić sobie, że dla adwokata najlepszą reklamą są jego klienci. W związku z czym przed dokonaniem wyboru prawnika, warto zajrzeć na fora internetowe, na których często pojawiają się nazwiska polecanych specjalistów.

https://kancelaria-libero.pl/jak-znalezc-numer-ksiegi-wieczystej/ adwokat rozwody gliwice