11
lip

Idea e-booków

Często mówi się, że książki powoli odchodzą w zapomnienie. Czytanie staje się mało atrakcyjne, ponieważ nowe pokolenia wybierają raczej rozrywki innego typu, takie jak granie na komputerze, oglądanie telewizji czy surfowanie po Internecie. Aby jednak je spopularyzować i jednocześnie sprawić, by stało się wygodniejsze, wymyślono jego nową formę – korzystanie z czytnika e-booków, czyli książek elektronicznych.

Z początku przekazywano sobie drogą internetową dokumenty tekstowe, nie tylko same książki, ale i opowiadania oraz wszelkiego rodzaju notatki. Z czasem postanowiono przenieść to na specjalnie przygotowane urządzenia, zdolne odczytywać kilka podstawowych formatów, a przy okazji mogące skutecznie naśladować tradycyjną książkę. Podstawą urządzenia jest oczywiście odpowiedniej wielkości ekran, przygotowany zwykle w technologii papieru elektronicznego.

E-czytnik jest także wyposażony w pamięć wewnętrzną, na której można przechowywać określoną ilość plików. E-book posiada sporo zwolenników, jednak zdarzają się również sceptycy. Tradycjonalistom brakuje przede wszystkim charakterystycznego zapachu papieru oraz szelestu przewracanych kartek.

Według nich elektroniczny nośnik nie posiada duszy, którą posiadają zwykłe książki.

polski prawnik niemcy https://adwokatboleslawiec.pl