28
mar

Idealnie szczupła sylwetka

Co ma masa ciała do fotografii? Okazuje się, że wiele. Nawet wtedy, gdy nie jesteśmy modelem ani fotografem. Zdjęcia są wszędzie wokół nas. Od kilku lat, przede wszystkim za sprawą nachalnego marketingu. Bilbordy, ulotki czy plakaty spotkamy na niemal każdej ulicy większego miasta.

Reklam nie brakuje również w Internecie. Wystarczy wejść na dowolny znany portal, by szukać „iksów” w rogach kilku banerów, które zasłaniają nam treść. Na każdej takiej reklamie znajduje się fotka. Oczywiście banery, plakaty, bilbordy czy ulotki promują bardzo różne produkty. Najczęściej przewijającym się motywem jest jednak kobiece ciało.

Oczywiście nie jako obiekt reklamy, ale jako środek do sprzedania niemal wszystkiego – od ubrań, poprzez samochody, a na produktach spożywczych kończąc. Problem w tym, że reklama musi wyglądać dobrze. A więc i pani „prezenterka” musi być perfekcyjna. Tu zaczyna się niebezpieczeństwo związane z ludzką psychiką. Najważniejszy jest dla nas zmysł wzroku i to na jego podstawie budujemy wiedzę o świecie.

Gdy wszędzie widzimy wyidealizowane postaci, łatwo o zaniżoną ocenę własnej powierzchowności.

fotografia architektury poznań przekształcenie przedsiębiorcy w spółkę