4
cze

Internet jako miejsce pracy

www.eaf.bydgoszcz.pl

Internet wprowadził świat w zupełnie nową erę. Ułatwił współczesnemu człowiekowi wiele dziedzin życia, a nawet przewróciła je o sto osiemdziesiąt stopni. Dawniej nie wyobrażano sobie, by można było zarabiać, w ogóle nie wychodząc z domu, a jedynie siedząc przed ekranem komputera.

Tymczasem obecnie, dzięki Internetowi taki sposób pracy jest nie tylko możliwy, ale i bardzo popularny. Doskonale rozwinięta sieć informatyczna pozwala na doskonałą komunikację i budowanie wirtualnych znajomości. Teraz, za pośrednictwem Internetu można pracować jako tak zwany „wolny strzelec”, z angielskiego freelancer.

W ten sposób można wykonywać wiele zawodów chociażby w oparciu o umowę o dzieło czy na zlecenie. Bardzo popularnym zajęciem jest pisanie tekstów na strony internetowe, czyli copywriting. Swoją pasję mogą w ten sposób rozwijać także graficy komputerowi, malarze czy rysownicy.

Zwykle ustalają ze zleceniodawcą cenę określonej ilości dzieł, a potem je wykonują, by po skończeniu wysłać za pośrednictwem poczty elektronicznej bądź tradycyjnej. Niektóre firmy płacą także za różnego rodzaju działania marketingowe, prowadzone na stronach WWW. W ten sposób można stać się również osobą, zarządzającą konkretnym profilem na Facebooku czy innym portalu społecznościowym.

polski prawnik niemcy www.orangesite.pl