21
Maj

Kluczowe informacje na temat zaproszeń ślubnych – co warto wiedzieć

www.kukania.com.pl

Przekazanie informacji o ślubie i weselu w formie zaproszenia ślubnego to jedna z najważniejszych czynności, którą zajmują się przyszłe pary młode. Jest to dość przyjemne, o ile wszystko idzie zgodnie z planem. Jak się okazuje, nawet na zaproszeniach można popełnić banalne błędy, a niekiedy odbijają się one na rzeczywistej ilości gości na wydarzeniu.

Jeśli jesteś na etapie planowania ślubu, a przez twoje myśli przebiegają już złote zaproszenia ślubne, przeczytaj poniższe informacje, zebrane z doświadczeń osób zajmujących się tym na co dzień, czyli wedding plannerów:

  • Ludzie, którzy nie mają doświadczenia w organizowaniu większych wydarzeń, najczęściej nie potrafią dobierać wszystkich elementów pod względem spójności. Okazuje się, że decydują się na charakter typu glamour na sali weselnej, a z drugiej strony pojawiają się upodobania do stylów boho i retro, co chcą wprowadzić na zaproszeniach. Kartki, na których widnieją dokładne informacje o wydarzeniu, ale także same koperty – są także zapowiedzią charakteru uroczystości.

    Nie warto szaleć w stylach i zdecydować się na jeden, konkretny. Wszystko wypadnie wtedy bardziej profesjonalnie;

  • Zaproszenia ślubne powinny iść w parze z takimi elementami jak: koperty, upominki dla gości, etykiety na alkohol, winietki, etykiety, karty dań, podziękowania dla gości. Oznacza to, że dobrze jest zdecydować się na jeden, przewodni kolor użytego fontu oraz rodzaj papieru.

    Na popularności zyskują ostatnio klasyczne rozwiązania, w których króluje czerń, beż i złoto. W celu zaprojektowania odpowiednich form, dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych programów lub poprosić o pomoc profesjonalnych grafików;

  • Zaproszenia ślubne nie muszą być nudne pod względem kształtu. Oznacza to, że coraz częściej rezygnuje się z tradycyjnych form, takich jak: kwadrat i prostokąt.

    Może warto postawić na coś bardziej oryginalnego? Należy jednak pamiętać wtedy o tym, że zaproszenie będzie wymagało produkcji dodatkowych kopert, a oznacza to także zwiększone koszty;

  • Jeśli nie przekonuje cię projekt zaproszenia i nie jesteś w stanie zwizualizować sobie fizycznych efektów końcowych – skorzystaj z możliwości zamówienia próbek. Jest to świetne rozwiązanie także dla tych, którzy nie mogą się zdecydować na konkretne rozwiązanie i wahają się pomiędzy kilkoma różnymi wariantami.

.

adwokat berlin