22
lut

Lista rzeczy, którą trzeba sprawdzić zanim zdecyduje się na prawnika

www.sp225.waw.pl

W Polsce niemalże połowa ludzi potrzebuje mniejszej lub większej porady prawnej co najmniej raz w roku. Jest więc ogromny popyt na usługi w zakresie prawa, nie mniejsza jest także podaż. Pytanie jednak: w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru? Na trafną decyzję składa się szereg głównych i pobocznych elementów. Jedno jest jednak pewne. Za każdym razem chodzi o wygraną sprawę. Jeśli więc znajdujesz się w takiej sytuacji, zapraszamy do poniższej lektury.

Oto na co zwracać uwagę przy wyborze prawnika idealnego:

  • Po pierwsze należy sprecyzować swoje indywidualne oczekiwania oraz dziedzinę problemu. Każdy prawnik ma na swoim koncie sprawy o różnej tematyce. Z biegiem lat doświadczeń i kolejnych rozpraw, w każdym z nich wykształtowało się zamiłowanie do zupełnie innych tematów. Niektórzy uwielbiają prawo autorskie, inni sprawy karne. I chociaż wszyscy na studiach musieli uczyć się wszystkiego – różnią się między sobą diametralnie. Dlatego też trzeba zorientować się jacy prawnicy odpowiadają naszym potrzebom.

    Zwrócić uwagę na ich poprzednie działania. Sprawdzić opinie w internecie, poradzić się znajomych. Najgorzej jest wybierać ,,na ślepo’’, pod wpływem impulsywnych działań. Zawsze należy wpisać chociażby nazwisko adwokata w wyszukiwarkę, obejrzeć jego stronę, poczytać komentarze i prześledzić oceny na portalach społecznościowych. Taki skromny research pozwala wykluczyć oferty, które w zupełności nie mogą nam pomóc, bo się nie łączą tematycznie z problemem;

  • Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek usługę – poznajmy wybranego prawnika. Wystarczy chociażby telefon czy krótkie spotkanie, by przekonać się, czy osoba nam odpowiada.

    Niektórzy po prostu nie wzbudzają zaufania ludzi, co jest nadrzędną wartością w tej szczególnej branży;

  • Mogłoby się to wydawać niestosowne, ale dobre kancelarie prawne są przy tym estetyczne. Dlatego, gdy wejdziemy do obskurnego biura prawnego o niskim cenniku – możemy być pewni, że nic nam nie załatwią i nie pomogą. Jeśli z kolei w miejscu świadczenia usług będzie przyjemnie, ceny będą nieco wyższe, a prawnik będzie ubrany w dobry garnitur – możemy być pewni, że zrobi dużo. Nie chodzi jednak o to, by decydować się na najdroższe oferty. Nie zwracać jednak uwagi na najtańsze, a rozważać te ze średniej półki cenowej;
  • Jeśli sprawa, którą będziemy się zajmować jest zawiła i trudna – trzeba zacząć współpracować z kimś kto będzie chciał poświęcić swój cenny czas i odda nam go w całości. Między klientem a pełnomocnikiem musi nawiązać się więź.

    W końcu trzeba zwierzać się z najskrytszych sekretów, mówić o ciężkich momentach, czy przyznawać się do błędów. Ciężko byłoby to robić w momencie, gdy prawnik nie będzie chciał słuchać.

.

http://kancelaria-libero.pl/ adwokat rozwody katowice