14
mar

Oculus Rift czyli nie tylko wynalazek dla gier

Już w pierwszej połowie 2016 roku na rynku powinien zadebiutować Oculus Rift. Są to okulary, które wytwarzają wirtualną rzeczywistość i pozwalają na znacznie lepsze doznania podczas gier. Jednak swoje zastosowanie znajdzie nie tylko wśród zagorzałych graczy. Oculus Rift to sposób, aby przenieść się tam gdzie chcemy, za pomocą kilku kliknięć.

Jest polska, deszczowa jesień i od tygodnia nie widzieliśmy słońca? Wystarczy chwilka czasu, a dzięki goglom trafiamy na słoneczną wyspę i zażywam słonecznej kąpieli. Jest zima i zamiast siedzieć w domu mamy ochotę przenieść się w słoneczne góry? Również nie ma problemy, wystarczy odpalić odpowiedni tryb Oculusa Rifta. Choć brzmi to nieprawdopodobnie, to wirtualna rzeczywistość potrafi wciągnąć równie bardzo jak ta prawdziwa. Można chociażby przeprowadzić trening z reprezentacją Nowej Zelandii w rugby, a to wszystko bez wychodzenia z domu.

O tym, że wynalazek może mieć znacznie szersze zainteresowanie świadczy również to, że do swoich badań zaczęła wykorzystywać go NASA.

ankiety telefoniczne systemy utrzymania ruchu
IT