20
mar

Oszałamiająca popularność emotikonów

www.orangesite.pl

Emotikony opanowały internetową komunikację, a przedzierają się także do tradycyjnej. Już niewiele brakuje, a przy słownikach języka polskiego znajdziemy także słownik emotikonów. Nic więc dziwnego, że ich popularność wykorzystywana jest na najróżniejsze sposoby.

Jednym z ciekawszych pomysłów w ostatnim czasie jest emotikonowa klawiatura. Nie chodzi tu oczywiście o to, że znika tradycyjny układ liter – wszystko zostaje w starym porządku. Z tym że do każdej nich dopasowana jest jedna emotikona.

Dzięki temu nie trzeba już wciskać konkretnych kombinacji przycisków takich jak dwukropek i zamknięcie nawiasu, aby otrzymać uśmiech. Przy tej klawiaturze wszystko znajdziemy bezpośrednio na klawiaturze. Choć na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się dość absurdalny i mało praktyczny, to przy rosnącej wciąż popularności emotikonów może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Szczególnie, że jednym z ostatnich technologicznych pomysłów, jest zabezpieczanie kont za pomocą haseł złożonych tylko i wyłącznie z emotikonów. Mają być one znacznie bezpieczniejsze niż zwykłe hasła złożone z liter czy cyfr.

erp bahtale-roma.pl
IT