17
Wrz

Oszczędzanie na weselu – czy warto?

Fotobudka na wesele

Wiele par młodych spotyka się z jednym, wielkim problemem – koszty, związane z organizacją wesela. Nic dziwnego, dziś za imprezę na której będzie wszystko co podstawowe, bez udziwnień i niebanalnych atrakcji, trzeba zapłacić naprawdę wielkie pieniądze – około kilkadziesiąt tysięcy. Wszystko zależy oczywiście od ilości zaproszonych gości, wizji młodych i możliwości.

Istnieje jednak kilka obszarów w których w prosty sposób można zaoszczędzić. Warto jednak zrobić to w sposób umiejętny. W końcu nie chcemy, aby goście zorientowali się, że tniemy na kosztach.

Z drugiej strony co w tym złego? Okazuje się, że dużo kosztów to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Wiele rzeczy organizacyjnych młodzi są w stanie zrealizować bez konieczności zatrudniania specjalistów. Na czym więc można zaoszczędzić, organizując to wyjątkowe wydarzenie?

  • Alkohol i napoje to bardzo kosztowne konieczności, bez których nie da się obejść.

    Warto jednak odpowiednio wcześniej przemyśleć ich zakup i taki zrealizować. Jeśli mieszkamy w dużym mieście – problem będzie prostszy w rozwiązaniu. Warto skorzystać więc z oferty dużych hurtowni spożywczych, w których ceny takich produktów są znacznie niższe.

    Zwłaszcza jeśli kupuje się w dużych ilościach. Kolejnym trikiem jest kupowanie odpowiednich smaków napojów. Bowiem warto decydować się na te o kwaśnych posmakach, bo nie wywołują one dodatkowego pragnienia (jak jest w przypadku smaków słodkich);

  • Suknia ślubna – ciężko będzie przekonać pannę młodą do oszczędzania w tym temacie, choć nie do końca chodzi o cięcie kosztów.

    Lepiej bowiem jest skupić się na obserwacji rynku mody ślubnej. Często profesjonalne salony oferują sezonowe zniżki. Co więcej, warto brać udział w tzw.

    targach mody i podpatrywać najnowsze trendy i oferty salonów ślubnych

.

http://sunflower.waw.pl/