18
Maj

Skuter i motocykl, czyli szybki środek transportu w mieście

W związku z rosnącym zakorkowaniem największych miast coraz więcej osób zamienia samochód na motocykl lub skuter. Każdy kierowca w dużym mieście wie, jak trudne bywa poruszanie się po mieście samochodem.

Aut na polskich ulicach jest coraz więcej, co oznacza, że każdego ranka mamy do czynienia z coraz większymi korkami. Znacznie zmniejszają one szybkość tego rodzaju transportu, wymuszając poświęcenie większej ilości czasu na dotarcie do celu.

Czas wydłużają nie tylko korki, ale także trudność w znalezieniu miejsca do parkowania, a czasem również samego parkomatu. W tej sytuacji wiele osób postanawia zamienić samochód na motocykl i skuter.

Oba jednoślady w warunkach miejskich charakteryzuje właściwie taka sama szybkość transportu, a jednocześnie rozwiązuje problem korków. Motocyklistom łatwiej także znaleźć miejsce, gdzie mogą zaparkować swój pojazd.

Minusem jednośladów jest jednak wygoda samej jazdy – przede wszystkim uzależnienie od pogody, kiedy pada deszcz, przejażdżka na pewno nie będzie komfortowa. Motocyklem czy skuterem nie możemy też przewieźć ze sobą tyle samo rzeczy co samochodem.

Jazda motocyklem lub skuterem jest też bardziej niebezpieczna, nawet niegroźna stłuczka może się zakończyć poważnymi siniakami, złamaniami, a nawet śmiercią.

parkingi prywatne