7
Kwi

Szybki transport morski

choroby-spoleczne.chorobyswiata.com.pl

Przy przewożeniu towaru na dalekie odległości najkorzystniejszy okazuje się transport morski. Wiele osób może zaskoczyć informacja, że aż 90 proc. światowego handlu odbywa się właśnie drogą morską.

Najnowsze raporty wskazują, że na całym świecie pływa około 55 tysięcy statków handlowych. Transport morski nie jest tak szybki jak lotniczy, ale jest znacznie tańszy ze względu na rozmiary statków handlowych. To pozwala znacząco obniżyć koszty przewozu towaru, który np.

w przypadku zestawu telewizyjnego za 700 dolarów wynosi tylko 10 dolarów, a w przypadku puszki piwa tylko jednego centa. Transport morski jest wykorzystywany zwłaszcza przy przesyłaniu towarów na duże odległości, przede wszystkim z Azji do Europy oraz do Stanów Zjednoczonych. Średnia odległość przewozu drogą morską w kilometrach wyniosła w roku 2010 – 2365, a roku 2011 – 2758.

Chociaż każdego roku wzrasta ilość towaru transportowanego drogą lotniczą, wydaje się, że jeszcze przez bardzo długi czas dominacja drogi morskiej będzie niezagrożona.

http://katalizatory-dolnoslaskie.pl/jelenia-gora.html http://katalizatory.pro/katalizatory/tarczyn