20
gru

Ustalmy jaki ma być nasz ślub

Prawda jest taka, że każdy trochę inaczej wyobraża sobie swój ślub. Dodatkowo wiele pań już jako małe dziewczynki, wyobrażało sobie ten dzień, a co się z tym wiąże, mają one dość sprecyzowane plany, odnośnie tego jak ma on wyglądać. Ale ślub to wydarzenie ważne dla dwóch osób, a to oznacza, że każda z nich powinna czuć się w tym dniu jak najlepiej i powinna być zadowolona z tego, jak zostało to wszystko przygotowane. Dlatego tak ważne jest to, aby przyszła para młoda, jeszcze przed rozpoczęciem organizowania ślubu, szczerze porozmawiała o tym, jak ma on wyglądać. Im więcej rzeczy uzgodnią, im bardziej będą się ze sobą zgadzali, tym ta organizacja przebiegnie łatwiej, a dodatkowo jeszcze każde z nich będzie naprawdę zadowolone z tego, jak finalnie ten dzień będzie wyglądał.

Każdy szczegół jest ważny

Oczywiście przy tak ważnym wydarzeniu, każdy szczegół jest istotny i nie można tutaj niczego pomijać. Jednak prawda jest taka, że są kwestie ważniejsze i mniej ważne, a to oznacza, że rozmowy na temat ślubu należy zacząć właśnie od tych pierwszych. Przede wszystkim trzeba ustalić datę ślubu. To czy ma być on latem, wiosną, w który konkretnie dzień. Jeśli to już mamy ustalone, to czas przejść do kwestii związanych z tym, ile ma być na nim gości.

Czy interesuje nas wielki ślub i wesele, na którym będzie bardzo dużo ludzi, czy może interesuje nas tylko kameralna uroczystość, na którą zaprosimy najbliższą rodzinę i przyjaciół. Oczywiście od liczby gości, jakich ostatecznie zdecydujemy się zaprosić, będzie zależało to, jaką salę będziemy musieli wynająć. Im tych gości będzie więcej, tym więcej też powinno być miejsca na sali. Trzeba będzie tutaj zwrócić uwagę nie tylko na to, czy każdy wygodnie będzie mógł usiąść przy stole, ale również na to, czy będzie dostatecznie dużo miejsca na parkiecie, tak aby wszyscy mogli wygodnie tańczyć, nie obijając się o siebie nawzajem.

Dodatki i cała reszta

Kiedy mamy już ustalone najważniejsze kwestie, jak sala, orkiestra, samochód, data czy obrączki, to należy przejść do tych mniej ważnych, ale jednocześnie istotnych kwestii.

Będziemy musieli sporo czasu poświęcić na wybranie odpowiednich zaproszeń. Z jednej strony powinny być one ładne i czytelne, z drugiej dobrze by było, gdyby swoim wyglądem pasowały do tematyki ślubu i kolorów jakie będą się na nim pojawiały. Ważne będzie również to, w jakich kolorach ma być przybrana sala, jakie chcemy mieć winietki na alkoholu, czy chcemy przygotowywać karteczki z informacją kto gdzie siedzi, czy może chcemy dać gościom wolną rękę w tej kwestii. Jak widzimy spraw, które trzeba omówić w związku ze ślubem jest bardzo wiele, a to oznacza, że musimy je wszystkie dobrze przemyśleć, porozmawiać jak to widzimy my a jak nasza druga połówka, tak abyśmy mieli pewność, że efekt końcowy będzie się podobał nam obojgu. To oznacza, że na przygotowanie ślubu, warto dać sobie trochę więcej czasu.

Zobaczmy jakie mamy tutaj możliwości, porównajmy różne oferty, bo tylko wówczas będziemy mogli powiedzieć, jak faktycznie ma wyglądać nasz ślub.

Kancelaria adwokacka Michał Zając, Środa Wielkopolska adwokat sprawy karne warszawa