2
lip

Zobacz najpopularniejsze dodatki na wesele

Dodatki na wesele to elementy, które mają bardzo duże znaczenie w odbiorze estetycznym tej szczególnej uroczystości. Dziś jest ich bardzo dużo, są różnorodne, charakteryzują się innymi stylami, fakturami, ale i pomysłowością. Dodatki te są pewnego rodzaju dopełnieniem całego wydarzenia. Nawet te najmniejsze mogą sprawnie dodać uroku, a także sprawić, że zaproszeni goście poczują się wyjątkowo. Oto spis najpopularniejszych dodatków na wesele, spośród których można wybierać i przebierać:

 • Pierwszym dodatkiem weselnym, z którego bardzo często korzystają nowożeńcy są pudełka na ciasta. Bardzo często po uroczystości weselnej zostaje sporo słodkich smakołyków, z którymi nie ma się co zrobić, a szkoda je wyrzucić na śmietnik. Oprócz wręczanych upominków, można uraczyć gości ciastem, które zabiorą do domu i zjedzą przy porannej kawie. Z pewnością zadowoli to większość zaproszonych gości, a sam gest będzie odebrany bardzo pozytywnie.

  Pudełek na ciasto jest bardzo dużo. Ich ceny zaczynają się już nawet od kilkudziesięciu groszy. Są przy tym bardzo różnorodne, dzięki czemu można je dopasować stylem do całej uroczystości. Wybierać można pomiędzy rozmiarem, kształtem i kolorem. Istnieje także możliwość zaprojektowania pudełka własnoręcznie, dzięki czemu uzyskamy większą personalizację tego słodkiego podarunku naszym gościom;

 • Trendem, który działa od wielu lat i jest nadal popularny okazuje się być także alkohol, a najczęściej wódka weselna. Goście opuszczający uroczystość weselną są nią obdarowywani przez świadków państwa młodych lub przez nich samych. Butelka wódki nie jest atrakcyjna. W związku z tym dostępne są rozmaite pudełka, do których można schować alkohol i wręczyć swoim gościom.

  Podobnie jak w pudełkach na ciasto, mogą być personalizowane. Można umieścić tam datę ślubu, imiona młodych lub kreatywne życzenia i podziękowania, które zostaną zapamiętane na długo;

 • Dodatkami weselnymi mogą być także dekoracje na stół weselny. Szczególną popularnością cieszą się tradycyjne świece, które nadają nastroju uroczystości. Ważne jest by kupić takie, które nie pobrudzą stołów roztapiającym się woskiem. Dodatkowo ogień dobrze jest zabezpieczyć świecznikami, np. uniwersalnymi, szklanymi kulami, dzięki czemu stół nabierze dodatkowej estetyki. Oprócz świeczek warto zainwestować w porządne serwetki. Na rynku istnieją firmy, które posiadają bardzo szeroką ofertę tego akcesorium.

  Można wybierać spośród nie tylko kolorów, ale i jakości serwetek. Fajnie, gdy są one wykonane z porządnego materiału, który będzie służył gościom przez całą uroczystość. Można także pomyśleć o zaprojektowaniu własnego logo, którym będzie chociażby data ślubu lub krótki wierszyk;

 • Na stołach weselnych nie można zapominać o winietkach. Są to niewielkie, ozdobne karteczki na których widnieją imiona i nazwiska poszczególnych gości. Dzięki nim, każdy ma swoje miejsce. Nie muszą być jednak nudne, a ich rola nie kończy się na praktyczności. Dziś przykładów winietek jest mnóstwo. Mogą być to małe wazoniki z kwiatkiem do którego przyklejony jest drewniany element z personaliami.

  Równie dużą popularnością cieszą się standardowe rozwiązania, czyli ozdobne karteczki.

.

Kancelaria adwokacka Środa Wlkp adwokat prawo karne łódź